ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Ammoudia & Kanali - Vila Margarita - Kanali
Vila Margarita - Kanali

15% попуст до 10.06.2021

ВИЛА МАРГАРИТА - КАНАЛИ

Kanalis е приморско место во областа Превеза северозападна Грција.
Kanalis се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од Превеза и 35 километри од Лефкада. На 6 километри од ова место е лоциран античкиот град Епир. Местото располага со пространа песочна плажа со голем број на барови слична на таа во популарното туристичко место Врахос.

Маргарита Апартмани се наоѓаат на 100 метри од прекрасната плажа во Каналис. Вилата располага со прекрасен голем двор , простор со лулашки за играње на децата, скара на отворено, летниковци за одмор ....
Сите студиа се опремени со телевизор, клима со доплата (5еур на ден), кујна и wc, студиата кој се наоѓаат на приземје немаат затворена тераса, и се од пониска категорија од реновираните лукс студиа. Маргарита Апартмани обезбедува бесплатен Wi- Fi во јавни површини и сопствен паркинг.

Капацитет на Апартманите е 4 возрасни лица + дете до 5,99 год. Капацитетот на Студиата е: 1/3 - 3 лица, 1/4 - 4 лица

 

ВИЛА МАРГАРИТА - КАНАЛИ

 

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

 

 

Термини

Ноќ.

1/3 студио за 3 лица ЛУКС

1/4 студио за 4  лица Стандард

1/4 студио за 4  лица ЛУКС страничен поглед море

2/4 апп стандард

 

25.05-01.06.2021

7

69

69

72

83

 

01.06-08.06.2021

7

95

95

119

131

 

08.06-15.06.2021

7

131

131

153

164

 

15.06-22.06.2021

7

164

164

186

241

 

22.06-29.06.2021

7

230

230

252

263

 

29.06-06.07.2021

7

274

274

296

329

 

06.07-13.07.2021

7

318

318

351

395

 

13.07-20.07.2021

7

362

362

395

439

 

20.07-27.07.2021

7

395

395

417

461

 

27.07-03.08.2021

7

406

406

439

483

 

03.08-10.08.2021

7

406

406

439

483

 

10.08-17.08.2021

7

406

406

439

483

 

17.08-24.08.2021

7

384

384

406

461

 

24.08-31.08.2021

7

318

318

340

406

 

31.08-07.09.2021

7

241

241

274

296

 

07.09-14.09.2021

7

164

164

186

219

 

14.09-21.09.2021

7

107

107

131

143

 

21.09-28.09.2021

7

95

95

119

131

 

 

На промо цените не следува попуст за рана резервација и за два последователни термина, Првите два и последните два термина се промо цени.

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 

  • Скопје (Дрводекор) – 50€ по лице
  • Куманово (БП Макпетрол) – 50еур по лице
  • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -60€ по лице
  • Кочани – Трансфер до Велес -60€ по лице
  • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -50€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 

Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-50€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -50€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -55€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -60€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

 

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ