ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Leptokaria - Hotel Platanos
Hotel Platanos

Лептокарија е лоцирана на најубавиот дел на брегот под Олимп. Лептокарија ја поврати својата “стара слава” поради фактот што во последно време многу се изгради како на пример: центарот на градот со голема пешачка зона, уредена плажа, шеталиште, убав голем парк, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници.

Хотел Платанос – со убав двор, со 1/2, 1/3 и 1/4 (2 поединечни кревети и два кревети на спрат) студија на 80 – 90 м од плажа, секоја соба со TWC, кујна одделена од спалната, тераса, тв, клима (доплата за клима по 5 € по ден). Собите на поткачено приземје немаат клима. Агенцијата организатор не може да  ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектот каде што е наведен како бесплатна услуга.

 

 ЛЕПТОКАРИЈА

ХОТЕЛ ПЛАТАНОС

СТУДИЈА

ПЕРИОД

НОЌИ

1/2

1/3

1/4

02.06-10.06

8

 69

 79

 89

10.06-18.06

8

120

140

150

18.06-26.06

8

180

200

210

26.06–04.07

8

240

260

270

  04.07-12.07

8

260

280

290

12.07-20.07

8

270

290

300

20.07-28.07

8

290

310

320

28.07–05.08

8

310

330

340

05.08-13.08

8

310

330

340

13.08-21.08

8

290

310

320

21.08-29.08

8

270

290

300

29.08-06.09

8

200

220

230

06.09-14.09

8

160

180

190

14.09-22.09

8

 95

105

115

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (во агенција).

Цените се изразени во евра за наем на студио за 8 ноќевања.

Автобуски превоз: Во 05:00 од Прилеп.

Враќање: Лептокарија 13:30 ч. по локално време.

Цена за превоз: 1700 ден. (27.5 €) повратнен билет.

За деца до 14 год 1000 ден. (16,5 €).

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год – 200 ден, од 65 – 70 год. – 400 ден. до 14 год. – 150 ден.

За  хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локалno време.

Можност за плакање со visa и mastercard. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената.

Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 61.8 ден.).