ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Sarti - Vila Aristotelis New
Vila Aristotelis New

Се наоѓа покрај плажата во новиот дел на Сарти, позната како куќа со одлична локација и фантастичен директен или бочен поглед на море. Апартманите се на високо приземје и на прв кат. Сите апартмани имаат TV, интернет, клима (вклучена во цената во јули и август). Куќата е комплетно реновирана за сезоната 2019 г. Од оваа сезона во понуда има и двокреветни студија со бочен поглед на море.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН/СТУДИО ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА НОЌИ

Тип на соба

Макс бр лица

10.05-

20.05

20.05-

30.05

30.05-

09.06

09.06-

19.06

19.06-

29.06

29.06-

09.07

09.07-

19.07

19.07-

29.07

29.07-

08.08

08.08-

18.08

18.08-

28.08

28.08-

06.09

06.09-

15.09

15.09-

24.09

24.09-

03.10

Бр на ноќи

 

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

9

9

9

9

1/2

studio BM

2

198

248

368

468

528

598

698

798

798

798

698

568

468

368

228

1/2+1

studio BM

3

228

278

398

498

578

648

748

848

848

848

748

598

498

398

248

1/4

ap-manji BM/DM

4

248

298

448

598

728

828

948

1088

1088

1088

948

648

598

448

278

1/4

app DM

4

278

328

498

648

798

898

1048

1188

1188

1188

1048

698

648

498

298

 

 

 

Тип на соба

Maкс бр

лица

10.05-20.05

20.05-01.06

01.06-13.06

13.06-24.06

24.06-04.07

04.07-14.07

14.07-24.07

24.07-03.08

03.08-13.08

13.08-23.08

23.08-02.09

02.09-12.09

12.09-22.09

22.09-03.10

Бр на ноќи

 

 

10

12

12

11

10

10

10

10

10

10

10

10

10

11

1/2

studio BM

2

198

298

398

528

578

648

748

798

798

798

648

568

468

268

1/2+1

studio BM

3

228

328

428

578

628

698

798

848

848

848

698

598

498

298

1/4

ap-manji BM/DM

4

248

358

498

698

778

888

988

1088

1088

1088

888

648

598

328

1/4

apartman DM

4

278

398

548

748

828

958

1088

1188

1188

1188

988

698

648

358

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

 

ЗА СИТЕ КУЌИ КОИ НЕ СЕ НА ПОПУСТ СЕ ОДОБРУВА 8% ПРЕДСЕЗОНСКИ ПОПУСТ ЗА ПОАЃАЊА ДО 08.06.2020, ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО СО РЕЗЕРВАЦИЈА

ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2019 НАМЕСТО ПОПУСТ МОЖНА ЗАМЕНА ЗА ГРАТИС ОДМОР ОД 10. – 20. МАЈ!

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

*Гратис одмор подразбира дека ако сте ја платиле целата сума во готово со резервација нпр. за 4 лица за било која смена и во траење од 10 ноќи, ќе добиете гратис одмор од 10.05. за 4 лица и траење од 10 ноќи некаде на Ситонија, од капацитетите на организаторот. Точната куќа и место ќе ја знаете 7 дена пред поаѓање. Ваучерот може да го подарите некому, доколку Вие не сте во можност да патувате во тоа време.

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 - 30 дена пред поаѓање 10%

29 - 20 дена пред поаѓање 20%

19 - 15 дена пред поаѓање 40%

14 - 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 - 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.