ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Toroni - Vila Olga
Vila Olga

Се наоѓа на најубавиот дел на плажа. Студијата и апартманите се во главната зграда, на приземје и прв кат. Студијата се со делумно одделена кујна, a во спалниот дел два класични кревета и една или две фотељи на развлекување. Апартманот и дуплексот имаат балкони со поглед на море. Сите имаат SAT TV, интернет и клима вклучена во цената. Можна е уплата на полупансион во хотелот Blue Sea, оддалечен 100m.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН/ДУПЛЕКС ЗА 10, 11 ИЛИ 12 НОЌИ

Период

Тип на сместување

Maкс

 бр лица

01.06-13.06

13.06-24.06

24.06-04.07

04.07-14.07

14.07-24.07

24.07-03.08

03.08-13.08

13.08-23.08

23.08-02.09

02.09-12.09

12.09-22.09

22.09-03.10

Бр на ноќи

 

 

12

11

10

10

10

10

10

10

12

12

10

11 

1/2+1

studio

3

358

428

498

548

578

598

598

598

498

348

278

168

1/2+2

studio

4

398

468

548

598

628

648

648

648

548

378

298

178

1/4

app DM

4

498

598

698

798

828

848

848

848

648

448

328

248

1/4

duplex DM

4

528

628

748

848

878

898

898

898

698

478

348

288

1/5

duplex DM

5

548

648

778

878

898

928

928

928

728

498

368

298

Плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 ЕУР = 62 МКД

 

ПОПУСТИ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА

За период на престој:

20.05. - 29.06.2020

30.06. - крај на сезоната 2020

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2019

20% ПОПУСТ

15% ПОПУСТ

*Можност за замена на попустот со гратис одмор од 10.-20.05. или од 10.-22.05 2018 во зависност од уплатениот одмор!

 

ПОПУСТИ ЗА УПЛАТА НА 40% ОД ИЗНОСОТ ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА

РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2019 И ДОПЛАТА ДО 15.02.2020

15% ПОПУСТ

10% ПОПУСТ

РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2019 И ДОПЛАТА ДО 1 МЕСЕЦ ПРЕД ПОЧЕТОК НА ОДМОРОТ

10% ПОПУСТ

5% ПОПУСТ

 

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

*Гратис одмор подразбира дека ако сте ја платиле целата сума во готово со резервација нпр. за 4 лица за било која смена и во траење од 10 ноќи, ќе добиете гратис одмор од 10.05. за 4 лица и траење од 10 ноќи некаде на Ситонија, од капацитетите на организаторот. Точната куќа и место ќе ја знаете 7 дена пред поаѓање. Ваучерот може да го подарите некому, доколку Вие не сте во можност да патувате во тоа време.

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 - 30 дена пред поаѓање 10%

29 - 20 дена пред поаѓање 20%

19 - 15 дена пред поаѓање 40%

14 - 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 - 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.