ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Furka - Vila Okeanis
Vila Okeanis

Вила ОКЕАНИС се наоѓа во мирниот дел на Фурка и на оддалеченост на околу 40 метри од

градската плажа. Располага со 1/4 апартмани на кат и на ниско приземје, со пространи тераси. Сите апартмани се комплетно опремени со мебел, тоалет, мини кујна, ТВ и клима уред чие користење е бесплатно.

На регуларните цени одобруваме попуст според наведеното:

- 15% ПОПУСТ за целосна уплата до 15.01.2020
- 10% ПОПУСТ за целосна уплата до 15.02.2020
- 5% ПОПУСТ за целосна уплата до 15.03.2020

ТЕРМИН

НОЌИ

OCEANIS 1/4  ниско приземје

OCEANIS 1/4 АПП

30.05

7*

79

89

06.06

7*

109

129

13.06

7*

129

149

20.06

7*

149

169

27.06

7*

169

189

04.07

7

330

370

11.07

7

360

390

18.07

7

360

390

25.07

7

360

390

01.08

7

360

390

08.08

7

360

390

15.08

7

330

350

22.08

7

290

330

29.08

7*

109

139

05.09

7*

89

99

12.09

7*промо

59

69


НАПОМЕН
И:   

* Цените СО * се однесуваат за пакет аранжман по  лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.  

* За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра; 

* Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања.

* Во студио, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото лицe се сместува БЕСПЛАТНО, и плаќа само за превоз (доколку користи). 

* Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло).

* Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

* Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.

* Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд.

 

ПОПУСТИ:

* За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%. * Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа.

* ПРОМО цените не подлежат на никакви попусти, и за нив цената не се намалува доколку клиентите користат сопствен превоз.

* Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти.

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ: 

* За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот.

УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:
* Уплата 30% од износот на аранжманот
* Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
* Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата.

ПРЕВОЗ:
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

* Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

* Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање.

* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:

* 35 € возрасни

* 25 € деца од 2 - 12 години

* БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)