ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Vrachos - Vila Argo
Vila Argo

Вилата Арго е објект, лоциран на првата линија куќи изградени долж шеталиштето покрај долгата плажа во Врахос. Карактеристична по фронталната поставеност на нејзините балкони и тераси, го привлекува вниманието на секој минувач покрај нејзе. Во своето приземје располага со убав ресторан, над кој скалесто се издигаат останатите катови на зградата. Во нивниот состав се наоѓаат, убаво опремени студија и апартмани, сите опремени со мини кујни, спални соби, тоалети и балкони со гарнитури за одмор. Близината на плажата и погледот кон морето, ветува дека сместувањето во Вилата Арго е добар избор за вашиот одмор.

 

ЈОНСКИ БРЕГ

наем

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

студио/апартмани

термин

23

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

19

(7 ноќевања)

ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

ARGO "B" (tv, ac+)

STD 1/2+1 (3 лица)

200

220

241

253

265

301

319

350

385

385

385

385

385

336

317

279

254

212

Врахос

APT2B 2/2+1 (5 лица)

276

303

333

349

366

417

441

483

532

532

532

532

532

462

436

383

349

291

* Цените се однесуваат за наем на студио или апартман, за 7 ноќевања (без превоз)
* Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD)

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- За употреба на клима уред (ac+) се доплатува во објектoт (каде што е достапен)
- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ:
Цена на повратен автобуски превоз: 50 EUR (35 EUR за дете 02 до 12 год.)
Термини за автобуски превоз до ВРАХОС (според табелата)

Места и време на поаѓање:
- Скопје, во 00:30 ч. (паркинг спроти хотеl Holiday Inn")
- Велес, во 01:00 ч. (бензиска пумпа, мотел Македонија)
- Росоман, во 01:20 ч. (бензиска пумпа "Црна Река петрол 1")
- Прилеп, во 02:15 ч. (бензиска пумпа "Лукоил")
- Битола, во 03:15 ч. (паркинг кај спортска сала)

Поаѓање од Грција:
- Истите денови попладне
ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
* Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање, а се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите, треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето-агенцијата. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и во објектот на престој.
* Цените со попуст, важат за резервации со минимум 50% уплата од износот во периодот на попуст.
* При резервација на аранжман е потребна уплата од минимум 2.000 мкд. Останатиот дел од износот (до 50% од цената на аранжманот), треба да се доплати најдоцна до 31.март 2021 година.
- Доплатата на вкупниот износ од договорената цена на аранжманот, се врши до 3 недели пред датумот на патување. Уплатениот износ од 50%, не се враќа доколку патникот се откаже од патувањето.
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* Во случај на објавување на т.н. "Last Minute" специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.
Препорачуваме “Осигурување од ризик - отказ на аранжман“ !

НАПОМЕНA:
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.