ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Vrasna & Stavros & Asprovalta - Vila Ana Maria I&II - Vrasna
Vila Ana Maria I&II - Vrasna

 

 

ПЕРИОД

 

Vila ANA MARIA 1 - Vrasna

 

Макс. лица во соба

 

01.06-22.07

23.07-07.09

08.09-30.09

Цена по соба

Двокреветна соба 

2

41

47

41

Трокреветна соба

3

47

54

47

Четворокреветна соба

4

52

59

52

 

· Доплата за клима 4 € по соба на ден.

· Минимум престој 5 ноќи

 

 

 

 

ПЕРИОД

 

Vila ANA MARIA 2 - Vrasna

 

Макс. лица во соба

 

01.06-22.07

23.07-07.09

08.09-30.09

Цена по соба

Трокреветна соба

3

41

47

41

Четворокреветна соба

4

47

54

47

 

· Доплата за клима 4 € по соба на ден.

· Минимум престој 5 ноќи

 

 

ОПШТИ УСЛОВИ

• За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата).

• За резервација е задолжителна авансна уплата од најмалку 30% од вкупниот износ, а целосна доплата најкасно 7 дена пред патување.

•  Во собите е дозволено сместување лица согласно со бројот на легла, односно само лицата кои се наведени на ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување повеќе лица од дозволеното, агенцијата или партнерот на истата има право да одбие сместување на лицата или да побара одреден финансиски надомест.

•  За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците. За секој кревет има по еден сет постелнина.

•  Сопствениците на вилите имаат право да побараат одреден паричен надомест за причинетата штета. При сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНА проверка на состојбата на собите!

• Туристичка такса 0.5 – 1 евро (се плаќа во вилата)

• Цените се дадени по соба во евра, плаќањето е во денари  (1 € =61.8 ден).

• Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат последниот ден во 09:00 по локално време!