ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Kalithea - Vila Angelos
Vila Angelos

Локација:  Во центарот на Калитеа, 5 мин. од плажа.

Сместување: Четирикреветни и двокреветни апартмани на високо приземје и на прв кат.

Опременост: Четирикреветен АПП - комплетно опремeна  одделна кујна, две спални соби

со по (два единечни кревети),ТВ,бања и тераса.

Двокреветниот АПП- два единечни кревета, одделна кујна,бања, ТВ и тераса.  

Клима уредот во сите капацитети е вклучен во цената .

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

ЦЕНОВНИК  ЗА  7 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

 

Период

Бр.на ноќи

1/2 АПП

1/4 АПП дуплекс

05.06 – 12.06

7

             179 €

269 €

12.06 – 19.06

7

199 €

299

19.06 – 26.06

7

239

349

26.06 -  03.07

7

279 €

389

03.07 – 10.07

7

299 

409

10.07 – 17.07

7

329 

419

17.07 – 24.07

7

349 

439

24.07 – 31.07

7

349 

439

31.07 – 07.08

7

349 

439

07.08 – 14.08

7

349 

439

14.08 – 21.08

7

329 

419 €

21.08 – 28.08

7

289 €

389 €

28.08 – 04.09

7

229 €

329 €

04.09 – 11.09

7

169 €

269 €

11.09 – 18.09

7

149 €

249 €


СЕЗОНСКИ ЦЕНИ   ЗА  9 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Период

Бр.на ноќи

1/2 АПП

1/4 АПП дуплекс

03.07 – 12.07

9

429 €

539€

12.07 – 21.07

9

449 €

559€

21.07 – 30.07

9

449 €

559€

 30.07 – 08.08.

9

449 €

559€

08.08 – 17.08

9

449 €

559€

17.08 – 26.08

9

429 €

539€


 ЦЕНИТЕ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ  НА АПАРТМАН ИЛИ СТУДИО ЗА 7 и 9 НОЌИ.                               

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

 • Во апартманитее дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 4,99 години;
 • Сместувањето во апартманите е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • За уплата на аранжман преку синдикатитесо кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

 

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

 

Важат општите услови за патувањe на СКТМ !