ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Vrachos - Vila White Sandy Beach
Vila White Sandy Beach

WHITE SANDS – ВРАХОС

White Sands студијата се наоѓаат на самата плажа. Оваа вила располага со трокреветни студиjа кои имаат страничен поглед кон море. Сите студија се опремени со кујна, клима (со доплата од 5еур), телевизор, сопствен тоалет, wi fi и балкон. Во долниот дел на вилата има прекрасен ресторан во кој можете да уживате во убавите грчки специјалитети. Вилата има сопствени лежалки на плажа кои се бесплатни за гостите (за секоја соба по 2 лежалки и еден чадор на последниот ред)

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата.Првите две и последниот термин се промо цени.

  ВИЛА WHITE SANDS BEACH - ВРАХОС

 

  ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

 

Термини

Ноќевања

1/3 студио за 3 лица

1/3+1  (студио за 3+1дете)

25.05-01.06.2021

7

95

107

01.06-08.06.2021

7

143

155

08.06-15.06.2021

7

164

175

15.06-22.06.2021

7

219

241

22.06-29.06.2021

7

285

307

29.06-06.07.2021

7

351

373

06.07-13.07.2021

7

428

450

13.07-20.07.2021

7

494

505

20.07-27.07.2021

7

538

549

27.07-03.08.2021

7

538

549

03.08-10.08.2021

7

538

549

10.08-17.08.2021

7

538

549

17.08-24.08.2021

7

527

538

24.08-31.08.2021

7

472

494

31.08-07.09.2021

7

384

406

07.09-14.09.2021

7

296

318

14.09-21.09.2021

7

252

263

21.09-28.09.2021

7

215

227

 

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос: 

Скопје (Дрводекор) – 50€ по (БП Макпетрол) – 50еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -60€ по лицеКочани – Трансфер до Велес -60€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -50€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-50€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -50€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -55€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -60€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

 

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустите за рана резервација или промо цените
* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст 7 (овој попуст не е важечки за промо термините)
*попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ЈК ТRAVEL“.