ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
BOROVEC - Festa Chamkoria 4*
Festa Chamkoria 4*

https://festahotels.com/

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

- 15% попуст за резервации направени до 30.09.2019

- 10% попуст за резервации направени до 30.10.2019

Бонус: 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2019, 08.01-15.02., 05.03-09.04.2019   

Не е дозволено промени за резервации потврдени со попуст за рани резервации

Цените се дадени по лице на ноќ, услуга полупансион

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Туристичка такса вклучена во цена

**Попустот за рани резервации НЕ се комбинира со БОНУСИТЕ !!!       

FESTA CHAMKORIA 4*

01.12-

21.12-

28.12-

02.01-

14.01-

26.01-

16.02-

05.03–

ПОЛУПАНСИОН

20.12

27.12

01.01

13.01

25.01

15.02

04.03

09.04

По лице во 1/2 соба

24,50 €

37,56 €

72,95 €

44,10 €

38,65 €

45,19 €

36,47 €

28,85 €

По лице во Junior suite  

28,85 €

43,55 €

80,57 €

50,08 €

44,64 €

51,17 €

40,83 €

34,30 €

По лице во Apartment

33,21 €

50,08 €

94,73 €

59,88 €

52,26 €

60,97 €

48,45 €

39,74 €

 Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, паркинг, интернет

Попусти и доплати:

▪ Деца до 2.99 год. - бесплатно

▪ Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло - бесплатно

▪ Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло - 50% попуст

▪ Возрасен на дополнително легло во студио или апартман - 25% попуст

▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен - 50% попуст

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 50€, дете - 25€

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба - 2 лица

Junior suite - 2+2  или 3 + 1 лице

Standard suite - 2+2  или 3 + 1 лице